Παρουσίαση πολιτιστικών προγραμμάτων

Με μεγάλη επιτυχία παρουσιάστηκαν τα δύο πολιτιστικά προγράμματα, που είχε αναλάβει να εκπονήσει το Γυμνάσιο- Λύκειο Πεταλιδίου σε συνεργασία με τη Δημόσια Βιβλιοθήκη Πεταλιδίου. Η παρουσίαση του προγράμματος με θέμα « Προσεγγίζοντας τη μουσική και χορευτική παράδοση του τόπου μας»  και υπεύθυνο τον κ. Κατσά Ιωάννη, αποσπασμένο εκπαιδευτικό στη Δ.Β.Π παρουσιάστηκε στο Μουσικό Λύκειο Καλαμάτας, την Τετάρτη, 3 Μαϊου 2017 και απέσπασε θερμές κριτκές από το κοινό και τους παρευρισκόμενους εκπαιδευτικούς.  Το άλλο πρόγραμμα, οι εκκλησιάζουσες του Αριστοφάνη παρουσιάστηκε στο ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ.Καλαμάτας, την Κυριακή, 8 Μαϊου 2017 και εντυπωσίασε με την ξεχωριστή μουσική και χορευτική επένδυση, την οποία είχε ανάλαβει ο κ. Κατσάς και φυσικά με τους μαθητές να δίνουν μια ερμηνεία γεμάτη ζωντάνια και παραστατικότητα.

ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Κράτα το